Servis Hizmetleri

Bakım / Modernizasyon


Soğutma kulelerinin Bakım ve Modernizasyonu aşağıdaki durumlara göre karar verilebilir,

Endüstriyel soğutma kuleleri son 20-30 yıldır belki daha uzun zamandır yaygın olarak kullanılmaktadır. Zaman içindeki soğutma kulesi tasarım montaj ve malzeme teknolojisinin gelişmesiyle günümüz modern teknolojisi sayesinde aynı hacimde daha yüksek performans sağlanabilmektedir. Soğutma kulelerinin performansındaki bu gelişme verimliliğin artışına öncülük eder.

Kapasite artışlarındaki ilave soğutma ihtiyacı ve yeni bir soğutma kulesi için yer kısıtlaması olduğunda mevcut sistemin iyileştirilmesi çok pratik bir seçenek haline gelmektedir.

Biz NSCT olarak müşterilerimize soğutma kulesi sistem iyileştirmeleri konusunda destek sunmaktayız. Yerinde yaptığımız kontroller ile mevcut soğutma kulelerinin yeni ihtiyaçları karşılama imkânlarını değerlendirmekteyiz.

Değerli tecrübeler kazandığımız soğutma kulesi modernizasyonu referanslarımızdan bazıları aşağıdaki gibidir.

Essar Power Ltd, Hazira

16 hücreli 38.4 m3/saat kapasiteli soğutma kulesi modernizasyonu ile stam türbin çıkış kapasitesinin 2,5 MW dan 3 MW’a artışı sağlanmıştır.

India Glycol Ltd, Kashipur

Mevcut soğutma kulesindeki splash dolgu malzemesi PVC film dolgu malzemesi ile değiştirilerek soğutma kapasitesi % 25 arttırılmış, soğutma sıcaklığı 1 derece düşürülmüştür.

Bangkok Industrial Gases, Thailand

Beton soğutma kulesinin dolgusu ve mekanik sisteminin değiştirilmesiyle soğutma 5,7 dereceden 2,5 dereceye düşürülmüştür.

Reliance Industries Ltd, Dahej

Dolgu malzemelerinin değiştirilmesiyle soğutma sıcaklığı 1 derece düşürülmüştür.

Performans iyileştirmeleri için modernizasyonunu yaptığımız soğutma kulelerinde birçok farklı değişik durum olmaktadır. Eğer yeni bir soğutma kulesi ihtiyacı olduğuna karar verdiyseniz, mevcut soğutma kulenizin incelenip yeni kapasite ihtiyacınıza uygun modernize edilip edilemeyeceğinin incelenmesinde fayda olacaktır.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?

Bize Ulaşın